Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 731925
Kurum Adı : Vali Recep Yazıcıoğlu Ortaokulu
Telefon : 0212 654 52 04 - 94
Faks : 0212 654 52 25
WEB Adresi : http://valirecepyazicioo.meb.k12.tr
Adres : Zafer Mah. Emir Sultan Sok. No5 Bahçelievler / İSTANBUL

VİZYON
Yarını tasarlayan bir eğitim anlayışıyla; Geleceğin Türkiye´sinde: Bahçelievler´in eğitim bahçesinde dünyaya yön veren, sahip olduğu doğal ve kültürel değerleri ve kaynakları yok etmeksizin kullanarak gelişen, ortaya çıkan fırsatları, nitelikli insan kaynakları ile etkin, yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarla değerlendiren, kendi kaderini tayin eden, barışçıl, adil nesiller yetiştiren bir okul olmak.

MİSYON
Üretken, yaratıcı, insan ve doğa sevgisi ile donanmış, özgüveni olan, bilimsel düşünebilen ve gerçekçi kararlar alabilen, sorumluluklarının bilincinde, değişime ve gelişime açık, teknolojik gelişmelere hakim, bedensel, duygusal ve sosyal yeteneklerini geliştiren, ülke ve dünya barışına ve refahına katkı sağlayan, geleceğin nitelikli bireylerini yetiştirmektir.

BAŞARILAR
1. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Konulu Slogan Yarışması İlçe 1. si Merve Sümeyye KARACAN - 2. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Konulu Şiir Yarışması İlçe 2. si Sedef OĞUZ - 3. Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümü Konulu Kompozisyon Yarışması İlçe 1. si Büşra KAYA - 4. Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümü Konulu Şiir Yarışması İlçe 2. si Burak DEMİRTAŞ - 5. Trafik Konulu Şiir Yarışması İlçe 1. si Burak BERKTAŞ - 6. Küçükler Erkek Futbol Turnuvası Grup 2. si - 7. Yıldızlar Erkek Futbol Turnuvası Grup 3. sü - 8. 19 Mayıs Gençlik Koşusu Yıldızlar Kız Atletizm Grup 3. sü - 9. ODTÜ Uygulamalı Eğitim Kongresi, Van Gogh Alive Sözlü Sunum Hakkı - 10. 23 Nisan Yıldızlar Karate Yarışması 3. sü Mehmet NALBAT

KURUM BİLGİLERİ
Öğretmen Sayısı : 60
Rehber Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı : 1895
Öğretim Şekli : İkili
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07.00 - 18.00
Derslik Sayısı : 31 Atölye-İşlik Sayısı : 0
Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
Resim Sınıfı Sayısı : Müzik Sınıfı Sayısı :
Yabancı Dil : İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
Hazırlık Sınıfı
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Kantin
Revir
Bahçe
Lojman Sayısı : 0
Lojman Bilgisi :
Pansiyon Bilgisi :
Isınma Şekli : Doğalgaz Kalorifer

ULAŞIM BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İstanbul il merkezine 12 km uzaklıktadır.
Ulaşım : Okulumuz Bahçelievler ilçesinin Yenibosna semtinde bulunmaktadır. Mahmutbey Caddesindeki Çetinkaya Mağazasının Şirinevler yolu üzerindeki alt dereyoluna yakındır. Kocasinan İtfaiyesinin hemen arka sokağında bulunmaktadır.
Servis Bilgisi :
Yerleşim Yeri Bilgisi : Komşu Okullarımız: Okulumuza en yakın olarak 200-300 m mesafede Halit Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu ve TOKİ Halit Öge İlköğretim Okulu bulunmaktadır.

İSTATİSTİKLER
Kontenjan Bilgileri :
Taban-Tavan Puan Bilgileri :
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :

OKULUN SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ
Sportif Etkinlikler :
Bilimsel Etkinlikleri :
Proje Çalışmaları :
Yurtdışı Proje Faaliyetleri :

DİĞER HUSUSLAR
: